piątek, 7 grudnia 2012

MultiKurs - angielski dla leniwych

Do tej pory lekcje online uważałam za stratę czasu, więc z nich nie korzystałam.  Kiedy otrzymałam propozycję testu takiego kursu  po chwili zastanowienia zgodziłam się. Głównie dlatego, że nigdy nie miałam do czynienia z ta formą nauki. a mimo to już wyrobiłam sobie o niej zdanie. Postanowiłam nie myśleć stereotypowo i przekonać się, co do jakości tych "zajęć". :)

Do dyspozycji otrzymałam Intensywny kurs dla średniozaawansowanych na trzy miesiące, obejmujący osiemnaście działów tematycznych, między innymi: edukacja, zdrowy tryb życia, finanse osobiste, nowe technologie. W każdej z nich zawarte różnego rodzaju zadania, nowe słownictwo, ciekawostki i  konwersacje - nagrania native speakerów ( z opcją nagrywania włansego głosu ), dzięki którym doskonalimy wymowę. Niestety tylko w niektórych modułach  odnajdziemy filmy i animacje. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda naprawdę przejrzyście i bardzo przyjemnie. Ładny interfejs i prosta obsługa powodują, że z ciekawością przystępuję do wypełniania kolejnych ćwiczeń,

Kurs ma na celu  udoskonalić wszystkie umiejętności językowe na danym zakresie. Dużym plusem jest sposób nauki nowych słówek - najpierw zapoznajemy się z poszczególnymi wyrazami, możemy odtworzyć ich wymowę dowolną ilość razy oraz nagrać własny głos. Następnie przechodzimy do zadań. Wybieramy prawidłową odpowiedż, tzn. odpowiednią definicję słówka,  wpisujemy jego angielski odpowiednik i na końcu zapisujemy to, co usłyszymy. Warto zwrócić uwagę na  przystępnie objaśnione zagadnienia gramatyczne, śledzenie postępów w nauce ( to bardzo motywujące! ) i prostą obsługę. Dodajmy do tego wzory listów i innych form pisemnych oraz ciekawe dodatki tj. słownik online, artykuły, gry językowe i... mamy naprawdę ciekawy kurs, który w przyjemny sposób mobilizuje nas do codziennej nauki! A na koniec  otrzymujemy specjalny certyfikat dokumentujący naszą wiedzę. 

Polecam tym, którzy nie mogą zmobilizować się do codziennej nauki. Myślę, że śledzenie postępów, urozmaicone ćwiczenia i nieliczona ilość nagrań sprawi, że łatwiej przyjdzie im systematyczna nauka. 

Podziękowania wędrują do...

11 komentarzy:

 1. brzmi obiecująco, choć mi osobiście póki co tego typu kurs nie jest potrzebny :) dla mnie to "dla początkujących" ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę sobie w końcu taki kurs sprawić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się być ciekawym sposobem nauki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki kurs może być ciekawą, a przede wszystkim efektywną formą nauki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ by mi się coś takiego przydało!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi by się takie coś przydało bo mam właśnie z nauką na bieżąco :( Pozdrawiam i zapraszam do siebie na recenzję filmu "Dwoje do poprawki" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja... uwielbiam anglik.;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie potrafię zmobilizować się do większości rzeczy, niestety;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Angielski jest świetny! Taki kurs może tylko motywować do dalszej nauki :D Moim zdaniem świetna rzecz ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. brak mi jakiejś motywacji porządnej ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Wydawnictwa