środa, 24 kwietnia 2013

Top 10: Książki, które chcielibyśmy otrzymać w prezencie + ostatnio przeczytane


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się rożnego rodzaju rankingi pozwalające poznać  bliżej blogerajego zainteresowania i gusta.


Uwielbiam czytać o Japonii, więc w mojej top dziesiątce nie mogło zabraknąć Bezsenności w Tokio. Kolejna pozycja to Człowiek, który pokochał Yngvego, po przeczytaniu opisu już wiedziałam, że muszę ją mieć - powieść o dorastaniu, jednak w zupełnie innym, nieznanym dla mnie świecie. Następny na mojej liście jest Baśniarz, który czaruje niezwykłą okładką i podobno treścią, od której nie można się oderwać. Muszę się o tym przekonać.  Kolejne pozycje to:

Duma i uprzedzenie, zaczęłam od filmu i liczę, że książka będzie równie interesująca i pełna emocji
Gwiazd naszych wina - chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, każdy przynajmniej raz słyszał o tej książce :) 
Ciepłe ciała - muszę przeczytać zanim obejrzę Wiecznie żywego.
Zapomniane - nie wiem dlaczego, ale na tle innych młodzieżówek ta wydaje mi się inna, nietypowa. dlatego musiała się tutaj znaleźć.
Nie jestem seryjnym mordercą - Pan Potwór jest już na mojej półce, jednak wolałabym zacząć od początku :)
Mały brat - świat, w którym każdy ruch jest kontrolowany i chłopak, który przeciwstawia się panującemu systemowi - uwielbiam takie historie.
Pigułka wolności -  bo mam w planach przeczytać coś o mediach społecznościowych.

---------------
Krótko i na temat: Ostatnio przeczytane

Dziewczyna i chłopak, wszystko na opak
Muszę przyznać, że po tej lekturze nie spodziewałam się zbyt wiele. Myślałam, że będzie to kolejna książka o miłości nastolatków zakończona jak w amerykańskich "filmach" dla młodzieży- happy endem. Na szczęście byłam w błędzie. To naprawdę zabawna, ale przede wszystkim dająca wiele do myślenia lektura. Jest tu mnóstwo ciekawych refleksji. Dowiadujemy się, że czasem jesteśmy tak zaślepieni, że nie dostrzegamy jakimi ludźmi się otaczamy. Jest to powieść o dążeniu do celu, uświadomieniu sobie co jest ważne w życiu.
Musisz to komuś powiedzieć

Barbara Ciwoniuk w swojej powieści pisze o nastoletniej przyjażni, pierwszych miłościach, nałogach, kłótniach z rodzeństwem i wplata w to wszystko Marię Konopnicką. Po co? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, sam wątek związany z pisarką - jej twórczością i życiem intymnym - był nieco nużący. A że był to wątek główny, nie obyło się bez ziewania i częstego odkładania książki na później.

10 komentarzy:

 1. "Gwiazd naszych wina" oraz "Duma i uprzedzenie" są również na mojej liście. (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Gwiazd naszych wina i Baśniarz również i mnie się marzą :>

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zapomniane" to książka warta przeczytania :3
  ja też mam ochotę na "Ciepłe ciała".

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapomniane i Duma i uprzedzenie naprawdę warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic w moim guście tu nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obys dostała wszystkie w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gwiazd naszych wina to teraz dla mnie lektura obowiązkowa, muszę sie za nią zabrać. ;) Reszta książek w sumie też ciekawa. Życzę byś szybko je przeczytała ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe wybory. :D "Dumę i Uprzedzenie" gorąco polecam, a "Baśniarza" i "Gwiazd naszych wina" również chcę poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z twojej dziesiątki mam na półce książki "Gwiazd naszych wina" oraz "Duma i uprzedzenie". Bardzo chciałabym przeczytać "Zapomniane" :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro przeczytałam "Gwiazd naszych wina" to moim numerem jeden z tej listy jest "Baśniarz".

  OdpowiedzUsuń

Wydawnictwa