środa, 27 lutego 2013

Top 10: ulubione okładki książek

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się rożnego rodzaju rankingi pozwalające poznać  bliżej blogerajego zainteresowania i gusta.


Jest mnóstwo przykuwających uwagę okładek, jednak nie zawsze są one adekwatne  do treści… Tak było w przypadku powieści „Dotknąć prawdy” – intrygujący opis i okładka, która idealnie go odzwierciedla. Dzięki niej w mojej wyobraźni kreśliła się absorbująca historia z wyjątkowymi, nieszablonowymi bohaterami. Stawiałam w tym przypadku na Maxa – jak sam opis wskazywał to on miał być na pierwszym planie, jednak stał się częścią nudnego i banalnego tła.

Na szczęście większość książek, które wpadły w moje ręce zachwycają nie tylko barwną okładką, ale także niebanalną treścią. Chyba każdy zna serię Jutro, która przynosi nam mnóstwo skrajnych emocji i pozwala przenieść się w miejsce, gdzie tylko odwaga może nas uratować.  Podobnie jest w przypadku „Candy”-  Kevin Brooks wprowadza nas w świat pełen mrocznych tajemnic i współczesnych problemów. Jeśli już o nich mowa, to muszę wspomnieć o Białej jak mleko, czerwonej jak krew", powieści przepełnionej nastoletmi rozterkami, prawdziwą najczerwieńszą miłością i najgłębiej skrywanymi marzeniami.
Oprócz tego polecam także  „Gdzie Indziej”, która ukazuje śmierć, jako początek niesamowitej historii… 

6 komentarzy:

 1. Ciekawy wybór. :D Niektóre są naprawdę ładne! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jutro" i "Jeden dzień" naprawdę ładne. ja doceniłabym również "Delirium" i Trylogię Czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jeden dzień" - ta okładka jest cudowna *.* Czuć ten niezwykły klimat ;) Widzę, że stawiasz na książki z okładkami "ze zdjęciami" ;) pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jeden dzień" ma najlepszą okładkę, chociaż "Biała jak mleko, czerwona jak krew" też jest świetna. (:
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam okładkę do "Jednego dnia", jest cudowna. :)

  OdpowiedzUsuń

Wydawnictwa